Sangaste loss

Sangaste lossi puhastamine soodapritsiga

Sangaste loss

Sangaste loss asub Valgamaal, Sangaste vallas Lossikülas. Mõisa viimane eraomanik oli krahv Friedrich Georg Magnus von Berg, kes lasi lossi aastatel 1889-1891 arhitekt Otto Pius Hippus projekti järgi ehitada. Loss kopeerib üsna täpselt kuulsa inglise Windsori lossi arhitektuuri.

Säilitamaks võimalikult palju vanu pindu ja konstruktsioone kasutati Sangaste lossi restaureerimisel soodapritsi võimalusi. Kuna soodapritsi oli vaja kasutada lossi kõige kõrgematel korrustel, siis vajati selleks oluliselt pikemat voolikut kui soodapritsi standardvarustuses oli. Soodapritsiga oli kaasas voolik pikkusega 16-17 meetrit, meie “ratsionaliseerimise ettepaneku realiseerimisel” saime pikkuseks üle 40 meetri ja voolik ulatus ülemiste korrusteni.

 

Pööningul puhastasime soodaga vanu katusekonstruktsioone ja treppi.

 

Lossis puhastasime soodaga ka mõisaaegse kivipõranda. Seal olid vanadest kiviplaatidest põrand kaetud linoleumiga ja selle eemaldades oli plaatide peal segu ja liimi kiht. Soodaga puhastades tulid välja erivärvilised ilusad plaadid. Kuna pildistamise ajal oli põrand veel pesemata, said ka pildid koos soodapuhastus jääkidega.

 

Mitmete seinte ja lagede hulgas sai puhastatud ka laudpõrand vanast värvist.

 

Selle galerii teised külastajad vaatasid ka neid lehti:

 

Peetri kiriku puhastamine

Kiviseina puhastamine

Soodapuhastuse hinnaülevaate saate hindade lehelt.

Tagasi galeriisse!

Kommenteerimine on suletud.