SBB sponsoriks

Tartus, Narva mäel asuva Peetri kiriku puhastamine soodapritsiga

Peetri kirik Tartus, Narva mäel valmis 1884 aastal. Esinduslik katedraal kerkis Eesti 1. üldlaulupeo platsi kõrvale. On tähelepanuväärne, et kogu  56,5 meetri kõrgune ehitus kerkis vabatahtlike annetustest.

2011 aastal alustati kiriku restaureerimist – tornid saavad vaskplekist katted, kullatakse tornirist, restaureeritakse kiriku peauks, roosaken ja kõik fassaadi aknaavad. Korrastatakse ka kirikuümbrus – lammutatakse garaažid ja eraldusaiad, nende asemele rajatkse parkla.  2012 aastal paigaldatakse kirikule soojustatud katus.

06 oktoobril pani ka SodaBlastBaltic OÜ õla alla Peetri kiriku uuendamisele. Puhastasime soodapritsiga kiriku peasissekäigu juures olevaid telliskividest seinu ja vundamenti. Peetri kirik on üle elanud ka tulekahju, mille jäljed punastel telliskividel selgesti nähtavad olid. Soodapritsiga puhastamisel kadusid nii põlengujäljed kui muu saast.

Siinkohal fotogalerii algsest kiriku fassaadist ja vundamendist, meie toimetamistest soodapritsiga ning puhastatud seintest ja vundamendist.

Vaadake soodapuhastuse võimalusi täpsemalt galeriist.

Kommenteerimine on suletud.