Soodaprits versus liivaprits

Soodaprits või liivaprits?

Liivapritsi kasutades peame arvestama, et tegemist on mustust tekitava (messy) lihviva, kraapiva ja karestava protsessiga. Väga tähelepanelikult peame jälgima, et liiv ei satuks pindadele ega kohtadele, mida me puhastada ei taha. Vastasel korral saavad pinnad kahjustatud (tegemist abrasiivse kraapiva protsessiga). Sellest tulenevalt on ka liivapritsitööde ettevalmistus pikem ja aeganõudvam (näiteks autode puhul vaja lahti lammutada või eemaldada või kinni katta detailid ja osad, mida ei soovi puhastada). Soodapritsi puhul võib olla auto puhastamise puhul sooda otsene kokkupuude peeglite, klaasi, kummi, kroomi jne materjalidega. Sooda neid pindu ei kahjusta.

Üks ühele võib liivapritsi hind tunduda soodapritsist odavam, aga tuleb arvestada nii eel- kui järeltöödega, mida liivapritsi kasutamine eeldab. Juba nimetatud mitte puhastada soovivate detailide eemaldamine ja kinnikatmine jne. järeltöödena, tuleb kindlasti nimetada näiteks pahteldamist enne kui saame liivapritsiga puhastatud pinda värvida. Samuti krohvi või graffiti eemaldamisel. Soodapritsiga selliste tööde järele vajadus puudub. Ka on liivapritsi üheks järeltööks liiva koristamine. Välitingimuste puhul soodapuhastamist kasutades selle järgi vajadust pole.

Soodapritsi põhiline eelis liivapritsi ees on ikkagi see, et sooda ei lõhu puhastatavat pinda.

Seega kui Te vajate pehme, õrna või spetsiifilise (kroom, vask) pinna puhastamist, valige alati soodaprits. Robustsete terasesemete puhastamiseks sobib ka odavam liivaprits. Samuti võib neid kahte meetodit ühe ja sama eseme puhastamisel kombineerida.

 

Vaadake soodapuhastuse võimalusi täpsemalt galeriist.

Kommenteerimine on suletud.