MEIST

MEIE LUGU

Kõik sai alguse tegelikult suurest juhusest 2010. aasta suvel. Andres oli kusagilt kuulnud sõna soodaprits ja kuna parasjagu istusid Rauno ja Andres arvutite taga, otsustasid nad asja kohta veidi lähemalt uurida interneti avarustest. Eesti keelsed vasted olid ainult hambaravikabinetid, kus soodapritsi kasutati. See tekitas juba põnevust, kas tõesti on võimalik 2010. aastal leida mingi selline teenus või masin, mida veel Eestis pole? Ühiste jõupingutustega arvasid kaks sõpra korrektne soodapritsimise ingliskeelseks tõlkeks sodablasting olevat. See pani juba otsingumootorid oigama. Ilusaid klippe ja põnevaid töötavaid masinaid oli leida igalt mandril.

Meie uut firmat asutamas

Nädala pärast olid mehed juba Soomes ja imetlesid oma ihusilmaga töötavat soodapritsi, mis majaseinalt krohvi eemaldas. Sellele järgnes poolepäevane küsimuste ja vastuste voor Suomen Soodapuhallus OY tegevjuhiga ja otsus oli tehtud- see on hea teema.

Veidi aru pidades otsustasid Andres ja Rauno, et kaks pead on küll kaks pead, aga neli pead oleks parem. Nii tuli kohe kampa ka Kalle, kellel igasugused masinad, surved ja muu säärane kraam selge kui seebivesi. Kuna edukaks äriks on vajalik sõlmida ka hulga lepinguid isegi Ameerika mandril asuvate ettevõtetega, siis otsustati, et ilma Ivo juriidiliste oskusteta võib tulevane oletatav edulugu lühikeseks jääda. Ka Ivo oli kohe kambas.

Mõne nädala pärast sõitsid kõik koos Soome juba SodaBlastBaltic OÜ värvides ja algasid tõsised läbirääkimised kõigi vajalike partneritega.

Veel kaks nädalat ja SodaBlastBaltic OÜ-st sai USA-s Huostonis asuva maailma juhtiva soodapuhastusseadmete tootja Soda Blast Systems LLC ainuesindaja Eestis ja Lätis.

2010. aasta septembris puudutasid ainsa nii võimsa ja mobiilse soodapritsi rattad Eestimaa pinda. Kahepäevane väljaõpe toimus küll tehase esindajate meelehärmiks eestimaiselt vihmases ilmas, kuid vaatamata sellele sai kõik vajalikud soodapritsimise nipid omandatud.

Tänaseks on soodaprits töötanud eestimaises -15 kraadises külmas, puhastanud vana rehielamu tahmanud seinu, eemaldanud soola Columbia kivist aialt, hulga valuvelgi on läikima löödud, vanast suitsusaunast sai ilus mängumaja ja järjekorras ootamas hulk uusi põnevaid töid.

Selline oleks lühikokkuvõte SodaBlastBaltic OÜ saamisloost, mille võib ka lihtsas keeles kokku võtta sõnadega, et neli sõpra tegid koos ühe hea asja – SodaBlastBaltic OÜ. See on aga alles algus…

Hinnapakkumisi saate küsida kontaktide lehelt.

Kommenteerimine on suletud.